Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    NYSPHSAA: N 1:47.39        2016 Lindsay Stone, Pittsford (5)               
   Section 5: S 1:47.39        2016 Lindsay Stone, Pittsford                   
        MEET: @ 1:58.04        2010 Sarah Mosca, Dansville                     
                1:48.80  AAA
                1:50.65  AAC
                1:57.24  NYS
                2:30.00  S5-C
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Hailey Rossi        SR Marcus Whitman       2:02.94    1:59.46 S5-C    20  
              26.71       56.28 (29.57)     1:27.42 (31.14)     1:59.46 (32.04)
  2 Rachael Mayou       SR Pal-Mac              2:04.04    2:01.73 S5-C    17  
              27.33       57.33 (30.00)     1:28.86 (31.53)     2:01.73 (32.87)
  3 Emily Greene        FR Letchworth           2:05.69    2:03.24 S5-C    16  
              27.55       58.11 (30.56)     1:31.00 (32.89)     2:03.24 (32.24)
  4 Evyn Meldrum        SR Way-Co               2:06.27    2:04.92 S5-C    15  
              28.12       58.96 (30.84)     1:31.59 (32.63)     2:04.92 (33.33)
  5 Lauren Staba        SO Wellsville           2:10.04    2:09.38 S5-C    14  
              28.20       59.83 (31.63)     1:33.71 (33.88)     2:09.38 (35.67)
  6 Kennady Perri       SO Midlakes             2:11.64    2:09.69 S5-C    13  
              29.54     1:01.78 (32.24)     1:35.09 (33.31)     2:09.69 (34.60)
  7 Emily Meissner      JR Midlakes             2:11.76    2:10.77 S5-C    12  
              29.99     1:02.89 (32.90)     1:36.85 (33.96)     2:10.77 (33.92)
  8 Avah Gladle         SO Marcus Whitman       2:12.34    2:13.61 S5-C    11  
              30.40     1:03.43 (33.03)     1:38.10 (34.67)     2:13.61 (35.51)
B - Final
  9 Angelina Trapp       8 Pal-Mac              2:15.10    2:12.48 S5-C     9  
              28.96     1:02.14 (33.18)     1:37.20 (35.06)     2:12.48 (35.28)
 10 Jocelyn Roos        JR Gananda              2:20.18    2:13.92 S5-C     7  
              29.60     1:03.44 (33.84)     1:39.60 (36.16)     2:13.92 (34.32)
 11 Tori Cleveland      SR Haverling            2:13.05    2:14.66 S5-C     6  
              29.46     1:02.62 (33.16)     1:38.04 (35.42)     2:14.66 (36.62)
 12 Hannah Carnevale    SR Dansville            2:17.06    2:14.82 S5-C     5  
              29.89     1:03.48 (33.59)     1:39.15 (35.67)     2:14.82 (35.67)
 13 Maura Miller        SO Livonia              2:15.00    2:15.82 S5-C     4  
              30.23     1:04.57 (34.34)     1:40.47 (35.90)     2:15.82 (35.35)
 14 Alexis Whitney      SR Gananda              2:16.12    2:17.05 S5-C     3  
              29.89     1:03.62 (33.73)     1:40.56 (36.94)     2:17.05 (36.49)
 15 Hayden Waldon        7 Wellsville           2:14.91    2:18.02 S5-C     2  
              29.97     1:04.33 (34.36)     1:40.79 (36.46)     2:18.02 (37.23)
 16 Emma Baker          SR Way-Co               2:19.58    2:20.51 S5-C     1  
              31.41     1:05.82 (34.41)     1:42.48 (36.66)     2:20.51 (38.03)
Preliminaries
 17 Kim Serio           JR Livonia              2:22.59                   
 18 Katherine McEwen    JR Pal-Mac              2:23.81                   
 19 Evelyn Ekdahl        7 Marcus Whitman       2:25.30                   
 20 Sydney Martin       JR Dansville            2:26.45                   
 21 Madison Prober      FR Marcus Whitman       2:26.49                   
 22 Allison Evans       SR Livonia              2:26.77                   
 23 Morgan Cowan        FR Midlakes             2:27.61                   
 24 Mady DeWater        JR Livonia              2:30.04                   
 25 Ellie LaBenne        8 Wellsville           2:32.23                   
 26 Nayeli Morales      SO NR-W-RC              2:32.69